Letnia przygoda


Zapraszamy dzieci w wieku  (6-13 lat) na zajęcia edukacyjne:

 LATO Z ROBOTAMI  i PROGRAMOWANIEM W RUCHU – ROZMAWIAMY PO ANGIELSKU

Miejsce zajęć: Gdańsk (dzielnice: Karczemki, Kokoszki, Kowale, Szadółki, Niedźwiednik)

 

Zapisy przez Formularz Zgłoszeniowy tel:   +48 58 354 08 68    tel:   +48 505 609 779

Co oferujemy i co w programie?
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Programistów, Nauczycieli z przygotowaniem pedagogicznym i autorskim programom szkoleniowym  które mają na celu rozwijać nowoczesną, dobrą edukację opracowaliśmy  ofertę zajęć edukacyjnych dla dzieci w zakresie nauki : Robotyki, ProgramowaniaElektroniki, Nauki języków obcych

Zgodnie z podstawą programową nauka kodowania będzie obowiązkowa w szkołach.

ROBOTYKA Z LEGO® WEDO 2.0 MINDSTORMS TECHNICTS CITY NA MATACH EDUKACYJNYCH

Kurs dla dzieci w wieku 6-13 lat. Podczas warsztatów dzieci pracują w parach, konstruując roboty z klocków LEGO® WeDo pod nadzorem nauczyciela . Po zbudowaniu robotów dzieci programują swoje konstrukcje za pomocą języka obrazkowego.  Za pomocą klocków, czujników i silników młodzi inżynierowie poznają nowe technologie, zasady konstrukcji maszyn oraz robotyki.

Dzięki użyciu popularnych klocków nauka staje się świetną zabawa i wciąga każdego. Zestawy zostały zaprojektowane dla uczniów szkół podstawowych i pomagają w rozwijaniu ich umiejętności w dziedzinach nauk ścisłych, podstaw inżynierii i programowania (kodowania).

Projekty mają różny stopień trudności i pokrywają się z zagadnieniami praktycznymi, związanymi z codziennym życiem, zasadami fizyki, nauką o Ziemi i kosmosie oraz podstawami inżynierii.

Zapraszamy dzieci od lat 6 na letnie warsztaty programowania i robotyki. Zapewnij dziecku dobry start  i zapisz je już dziś!

  • pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie elektronicznym  (Roboty Wonder,  Lego: Mindstorms We do Technicts City , Scottie Go, tablety, maty edukacyjne);
  • zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych z dużym doświadczeniem zawodowym Nauczycieli Programowania i Informatyki;
  • zapewniamy małe grupy szkoleniowe (6-8 uczestników, dzieci pracują z Robotami w parach);
  •  dobrą zabawę min. wyścigi i tańce robotów na matach edukacyjnych, wyrzutnie piłek, nauka programowania muzyki, budowa labiryntów, naukę Scratch jr i Scratch (dzieci u Nas nigdy się nie nudzą)
  • zajęcia prowadzone są na świeżym powietrzu

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wysłanych zgłoszeń

 

KURS PROGRAMOWANIA WONDER

Zajęcia z robotami Dash dla dzieci w wieku 8-11 lat.

Celem unikalnego kursu jest nauka programowania i logicznego myślenia poprzez zabawę. Podczas warsztatów wykorzystywane są innowacyjne roboty Dash, stworzone w Dolinie Krzemowej i pracujące z dziećmi w wielu krajach na świecie.

Na kursie nie skupiamy się na nauce konkretnego programu czy pojęć. Natomiast zależy nam na tym, aby dzieci nauczyły się myśleć jak robot, co ułatwi im programowanie czegokolwiek w przyszłości.

 

zajecia-z-programowania

Pamiętajmy, że umiejętności programowania przydają się w codziennym życiu, niezależnie od wykonywanego zawodu.

Zajęcia są połączeniem swobodnej zabawy dzieci z programowaniem robotów Dash w aplikacji Wonder. Większość lekcji składa się z dwóch części:

  • Eksperymenty – to część programowania offline, bez robotów. W eksperymentach dzieci wczuwają się w postać robota lub biorą udział w zabawie nawiązującej do tematyki danej lekcji. Eksperymenty mają na celu zrozumienie przez dzieci zagadnień dotyczących programowania, również tych bardziej skomplikowanych, poprzez zabawę grupową.
  • Zadania – to konkretne polecenia do wykonania w aplikacji Wonder. Zadań zawsze jest kilka, coraz trudniejszych, ale jeśli poziom grupy na to nie pozwala – nie musimy wykonywać wszystkich.

Każda kolejna lekcja jest na coraz wyższym poziomie zaawansowania.